Autor: Tomasz Cymbalak
Publikováno dne: 20. 12. 2019

PF 2020

Autor: Pavel Taibl
Publikováno dne: 26. 11. 2019

KONFERENCE: Minulost má budoucnost!

Ve dnech 9. - 13. 12. 2019 se ve Varšavě bude konat odborná konference nazvaná: "Przeszłość ma przyszłość! /Konferencja na 100-lecie archeologii w Instytucie Archeologii UW.

Organizátorem akce je Ústav Archeologie Varšavské University (Instytut Archeologii Uniwestytetu Warszawskiego, www.archeo.uw.edu.pl

Autor: Pavel Taibl
Publikováno dne: 31. 10. 2019

Fragmenty kostela sv. Petra a Pavla na Zderaze znovuobjeveny

Během celkové revitalizace prostoru patřícího ČVUT kolem kaple Božího hrobu na Zderaze, která právě nyní probíhá, jsou pracovníky NPÚ ÚOP Praha průběžně dokumentovány fragmenty zdiva a přináležející stratigrafie kostela sv. Petra a Pavla. Svatyně byla po celé jedno století skrytá očím badatelů a veřejnosti a až nyní je znovu postupně odhalována. 

Obrázky k textu

Kliknutím obrázek zvětšíte.

Autor: Jan Havrda
Publikováno dne: 15. 10. 2019

Mezinárodní den archeologie tuto sobotu 19. října

Již po šesté se účastníme Mezinárodního dne archeologie, jenž se koná vždy 3. sobotu v říjnu.  Letos zájemce o archeologii srdečně zveme na výstavu: Co se skrývá pod podlahou? Archeologický výzkum Klementina. Na výstavě jsou veřejnosti vůbec poprvé představeny výsledky archeologických výzkumů realizované v areálu bývalé jezuitské koleje. Z jednotlivých nálezů je možné zmínit např. pohřebiště z 9. století či dominikánský klášter ze 13. století, jehož model je zde prezentován. V sobotu 19. 10. je v rámci MDA vstup do Galerie Klementinum zdarma.

Obrázky k textu

Kliknutím obrázek zvětšíte.

Autor: Veronika Staňková
Publikováno dne: 15. 10. 2019

Setkání „nejen“ Pražské sekce KKR

Dne 7. října se nám naskytla příležitost stát se hosty na setkání Pražské sekce Komise konzervátorů – restaurátorů pracující pod záštitou Asociace muzeí a galerií ČR. Akce byla zasazena do širšího rámce Evropského dne konzervování a restaurování, který připadá na 13. 10. (European Confederation of Conservator-Restorers' Organisations;http://www.ecco-eu.org/).

Archiv